Jesteś tutaj

IX Mielecki Zielony Punkt Kontrolny już 16 października

Od 2013 roku na terenach Nadleśnictwa Mielec, odbywają się zawody na orientację, pod nazwą Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Tegoroczna edycja organizowana jest przez Nadleśnictwo Mielec i Ligę Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki wraz z ZHP Mielec. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielec.

Cele imprezy, to między innymi promocja zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu, popularyzacja turystyki rowerowej i pieszej jako formy rekreacji oraz aktywnego wypoczynku, promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów oraz ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, uwrażliwienie społeczeństwa na problemy związane z ochroną środowiska, przyrody ojczystej, zaśmiecaniem i profilaktyką przeciwpożarową w lasach, a także integracja społeczności. Co roku impreza ta przyciąga wielu miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Start i meta zlokalizowane są na parkingu „Lesiówka” przy skrzyżowaniu (rondzie) drogi wojewódzkiej nr 875 i wschodniej obwodnicy Mielca. Współrzędne: 50°16'41.1"N 21°29'55.8"E.

Organizatorzy przewidzieli 3 trasy o różnym stopniu trudności: rodzinną, sportową i rowerową. Każdy uczestnik na starcie otrzymuje mapę i kartę kontrolną z punktami wyznaczonymi do odszukania podczas IX MZPK. Zawodnicy muszą odczytać mapę, zorientować się w terenie, zaplanować optymalną dla siebie trasę i ruszyć na poszukiwanie punktów. Zadaniem uczestników jest zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych i odbicie ich na kartach, ważne by zrobić to w jak najkrótszym czasie. Impreza zakończy się poczęstunkiem dla uczestników oraz rozdaniem upominków okolicznościowych.

Aby wziąć udział w zawodach należy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz zgłoszeniowy (do pobrania u dołu strony) i otrzymać potwierdzenie zapisu (bez maila zwrotnego Organizator uznaje zgłoszenie za nieważne).

Formularze należy przesłać na adres:

mzpk2022@gmail.com

do dnia 13.10.2019 r. do godziny 14:00.  

Grafika: Grafika przedstawia plakat promujący wydarzenie.

Autor: S. Burczy

Polski