Jesteś tutaj

Podkarpacka lipa św. Jana Nepomucena została Drzewem Roku 2020 w Polsce. 15346 głosów. I Ty się do tego przyczyniłaś (eś)!!!

Stokrotnie dziękujemy, zadziwiające jest to, że tak wielu ludzi udało się przekonać, do tak na pozór niewielkiego działania.

Urok i majestat lipy św. Jana Nepomucena jest niekwestionowany. Każdy, kto ją raz zobaczył, stawał się jej zwolennikiem, a na niektórych robiły wrażenia same zdjęcia, choć nie mogą oddać jej całego piękna.

Dobroć, łagodność, głęboki spokój i szczodrość, cechy od wieków łączone właśnie z tym drzewem, tak ujęły nas wszystkich, że wiele osób z różnych środowisk, branż, profesji, instytucji, stowarzyszeń zaangażowało się w promowanie naszej lipy. Było ich tak wiele, że w krótkim tekście nie sposób ich wymienić. Na podkreślenie zasługuje przede wszystkim postawa Tadeusza Kurka, właściciela gruntu, na którym rośnie nasza lipka, i miejscowego regionalisty Andrzeja Ziobronia - inicjatorów tego całego zamieszania. Stokrotnie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym, a szczególnie mediom, które bardzo pozytywnie podeszły do promowania lipy św. Jana Nepomucena.

Gratuluję wszystkim konkurencyjnym drzewom, a zwłaszcza sośnie falenickiej, bez udziału której nie byłoby tak fascynującej rywalizacji.

Ostatnim akcentem naszej akcji była pod lipą św. Jana Nepomucena poezja Jana Kochanowskiego, Marii Konopnickiej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej oraz wiersze duleckich twórców. Bardzo prawdopodobnie kapitalna promocja tego wydarzenia przez media zadecydowała o naszym zwycięstwie.

Ekscytujący wieczór ostatniego dnia konkursu mógł przyprawić niektórych o zawał. Raz sosna na pierwszym miejscu, raz lipa, i tak do końca głosowania ważyły się losy wygranej.

Polski