Jesteś tutaj

Rozstrzygnięto etap wojewódzki konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej „MÓJ LAS”

MÓJ LAS” to temat konkursu ogłoszonego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

We wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i  szkół zawodowych z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych, przybliżenie wielofunkcyjności ekosystemu leśnego oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Pierwsza i druga kategoria wiekowa to dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. Ich zadaniem było wykonać pracę plastyczną lub rękopis związaną z tematem konkursu, tj. „Moja wycieczka do lasu”, „Leśna spiżarnia – jak z niej korzystać?”. Te kategorie wiekowe cieszyła się największym zainteresowaniem. Młodzież z trzeciej kategorii wiekowej (klas 7-8) przygotowywała rękopis pt. „Drewno – czy jest nam potrzebne?”. Najstarsi przygotowywali część opisową na temat „Czynna i bierna ochrona przyrody w Polsce”. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie pięknych prac. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów !!!

Polski
Załączniki: