Jesteś tutaj

III Konferencja Metodyczna z Cyklu „Oblicza Zarządzania” „Co po nas zostanie”

Kwestia odpadów i ich utylizacji dotyczy każdego z nas. Jak sobie z nimi radzić i jak edukować dzieci i młodzież, aby recykling, segregacja czy gospodarka restoratywna stały się codziennością? O tym i o wielu innych, trudnych tematach związanych z zarządzaniem gospodarką odpadową mówili pracownicy naukowi Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej na III Konferencji Metodycznej z Cyklu „Oblicza Zarządzania”. Tegoroczna edycja miała dający dużo do myślenia tytuł „Co po nas zostanie?”.

Konferencja pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty skierowana była głównie do nauczycieli, którzy będąc z uczniami na co dzień, mają największy wpływ na  kształtowanie ich postaw. Pośród omawianych tematów znalazły się wystąpienia pn.: "Planned obsolescence" i "perceived obsolescence" – to już czas na wymianę?, Gospodarka obiegu zamkniętego – dlaczego ja? , Dobre praktyki w gospodarce odpadami – ja też tak mogę?, Gdzie rozpoczyna się gospodarka odpadami – w poszukiwaniu początku koła.  Uczestnicy poznali nowoczesne metody przekazywania wiedzy o gospodarowaniu odpadami, przygotowane na różne okoliczności - w tym naukę zdalną.

Organizatorami wydarzenia byli: Liga Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki w Rzeszowie oraz Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Koordynatorem merytorycznym był dr hab. inż. Krzysztof Kud, prof. PRz.

fot. Arkadiusz Surowiec

Polski