Jesteś tutaj

Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego "Energia z lasu"

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Energia z lasu” został rozstrzygnięty!

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką wiedzy ekologicznej, przybliżenie wielofunkcyjności ekosystemu leśnego jako źródła zrównoważonej energii oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić ich uwagę na rolę zielonej energii w naszym codziennym życiu, a także jej istotny wpływ na przyszłość naszą i kolejnych pokoleń.

Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród jest Liga Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki w Rzeszowie oraz PGE DYSTRYBUCJA S.A. Oddział Rzeszów.

Jury konkursowe z przyjemnością oglądało kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość i wezmą udział w kolejnych edycjach konkursu!

Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Dla przypomnienia, prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych – pierwsza dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, druga dla uczniów z klas 4-6. Uczestnicy z tych kategorii wiekowych przygotowali prace plastyczne. Trzecią kategorię wiekową stanowili uczniowie klas 7-8, którzy przedstawili prezentacje multimedialne. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

Podsumowania konkursu zaplanowanego w nadleśnictwie Kolbuszowa nie będzie ze względu na zagrożenie koronawirusem. Nagrody i wyróżnienia zostaną rozwiezione przez naszych wolontariuszy lub przesłane pocztą.

Lista laureatów w załączniku poniżej.

Polski