Jesteś tutaj

Podziękowania dla szkół

Rzeszów, 10.07.2020 r.

Szanowna Pani

Małgorzata Rauch

Podkarpacki Kurator Oświaty

 

Miło mi jest poinformować, że podkarpacka lipa św. Jana Nepomucena została Drzewem Roku 2020 w Polsce. Uzyskała rekordową w 10-letniej historii konkursu organizowanego przez klub Gaja liczbę 15 346 głosów.

Stokrotnie dziękujemy. Zadziwiające jest to, że tak wielu ludzi udało się przekonać do tak na pozór niewielkiego działania.

Urok i majestat lipy św. Jana Nepomucena jest niekwestionowany. Każdy, kto ją raz zobaczył, stawał się jej zwolennikiem, a na niektórych robiły wrażenie już same zdjęcia, choć nie mogą oddać jej całego piękna.

Dobroć, łagodność, głęboki spokój i szczodrość, cechy od wieków łączone właśnie z tym drzewem, tak ujęły nas wszystkich, że wiele osób z różnych środowisk, branż, profesji, instytucji, stowarzyszeń zaangażowało się w promowanie naszej lipy.

Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, opiekunów szkolnych kół LOP, całego personelu i młodzieży szkolnej z terenu Podkarpacia. W znacznej mierze to ich zasługa, że nasza lipa drobnolistna wygrała tę edycję konkursu. Rywalizacja była naprawdę fascynująca. Konkurencyjne drzewa miały duże wsparcie i walka o głosy trwała do ostatniego dnia, do samej północy.

Niesamowita wygrana, ale to nie koniec. W lutym lipa będzie miała zaszczyt reprezentować Polskę w konkursie na drzewo Europy.

Wtedy to będzie jeszcze większe wyzwanie i oczywiście ponownie zwrócimy się do Pani Kurator o jak najszersze rozpropagowanie lipy św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej.

 

Darz Bór!

Polski