Jesteś tutaj

Wystawa fotogramów Mateusza Matysiaka - Bieszczadzcy mocarze, mieszkańcy podkarpackich lasów

Wernisaż wystawy został odwołany w zwiazku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem

Autor fotografii - Mateusz Matysiak - to przyrodnik, fotograf i filmowiec. Z zawodu biolog, leśnik i inżynier środowiska. Absolwent poznańskich uczelni – Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pasjonat gór, zauroczony Bieszczadami promotor regionu, felietonista i reporter.

 

Bieszczadzcy mocarze to prawdziwi władcy dzikich, leśnych Bieszczadów. To zwierzęta największe, najsilniejsze i najbardziej waleczne. To zarówno drapieżniki czyhające na swoje ofiary, jak też duże zwierzęta roślinożerne, które swoją wielkością i siłą potrafią nierzadko skutecznie przeciwstawiać się i opierać najsprytniejszym i największym łowcom. Niechybnie to także pomniejsze istoty, których hart ducha i wola życia w tym miejscu są znacznie większe niż trudność panujących tu nierzadko skrajnych warunków.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 marca 2020 r., o godzinie 1700. Bieszczadzkich mocarzy będzie można podziwiać do 31 maja 2020 r. w sali wystawienniczej nadleśnictwa Mielec (budynek A), po wcześniejszym uzgodnieniu. Więcej szczegółów na stronach organizatorów wystawy: Nadleśnictwa Mielec i Okręgu Podkarpackiego LOP w Rzeszowie http://www.mielec.krosno.lasy.gov.pl/ https://www.lop-podkarpackie.pl/ oraz ich profilach facebookowych.

Polski